KÚPIŤ, ALEBO PRENAJAŤ DODÁVKU?

Dátum vyzdvihnutia
08 00 zmeniť výberom
Dátum vrátenia
08 00 zmeniť výberom

Na túto otázku by ste mali mať pri výbere úžitkového vozidla jasnú odpoveď.

Ak ste sa rozhodli do flotily vašej firmy zaradiť úžitkové vozidlo, stojíte pred zásadnou otázkou akým spôsobom ho obstarať rýchlo, jednoducho a výhodne, pričom sa výber zvyčajne zúži na dve možnosti: kúpa, alebo prenájom.

muž s kľúčom od auta na leasing lacno

Kúpa úžitkového vozidla je stále častou voľbou. Je to však dobre?

Aj dnes sa stále stretávame s názorom, že kúpa vozidla je tá jediná správna možnosť ako zaobstarať dodávku. Pod ilúziou kontroly nad majetkom je stále častou voľbou pre mnoho podnikateľov a firiem. Vlastnenie dodávky je však spojené s množstvom nevýhod, ktoré by ste mali zvážiť skôr, ako sa pre kúpu rozhodnete.

Do samotného obstarania vozidla takouto formou je potrebné vložiť značné vstupné investície rádovo v desiatkach tisícov eur. Často je nutné využiť na tento účel rôzne finančné produkty ktoré aj tak vedú k zdĺhavému a náročnému financovaniu. Okrem toho je držba vo vlastnom majetku nevýhodná aj z dôvodu, že s postupne rastúcim vekom vozidla sa znižuje jeho hodnota. Náklady na prevádzku pri tom s pribúdajúcim vekom stále rastú. Pri rozhodovaní treba zvážiť aj fakt, že za aktuálnej pandemickej situácie sa skladové zásoby predajcov vypredali, takže pri objednaní nového vozidla bude nutné čakať na jeho výrobu niekoľko mesiacov.


Správny výber autopožičovne a nastavenie podmienok prenájmu vám zjednoduší podnikanie

Správny výber vhodného prenájmu úžitkového vozidla by mal pokryť všetky vaše potreby, no mal by byť zároveň cenovo výhodný. V Payless Car ponúkame produkty prenájmu vozidiel, ktoré môžeme rozdeliť do troch základných kategórií

Krátkodobý prenájom (Payless Car Rental) - je prenájom s dĺžkou od jedného dňa do jedného mesiaca. Je vhodný pre sporadické využívanie týchto služieb, často spojených s vyšším nájazdom kilometrov.

Strednodobý prenájom (Payless Car Rental)  – jedná sa o prenájom s dĺžkou na jeden až  dvanásť mesiacov bez viazanosti. Jeho výhodou je nižšia sadzba za deň prenájmu a zároveň značná pružnosť produktu. V závislosti na potrebách klienta je možné meniť jednotlivé parametre prenájmu tak, aby čo najviac pokryli potreby klienta.

Dlhodobý prenájom (Payless GigaRent) - prenájom na 12 a viac mesiacov, vám poskytne plný komfort permanentnej dostupnosti vozidla s kompletným fleetovým servisom a dostupnou cenou.

Stretnutie podnikateľov v autopožičovni Payless Car Rental

sklad s autami v autopožičovni

Aké sú výhody prenájmu úžitkového auta oproti kúpe?

Vhodné je zvoliť si taký produkt, ktorý bude vyhovovať vašej intenzite využívania úžitkového vozidla. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh prenájmu, dostupnosť vami zvoleného vozidla by mala byť takpovediac okamžitá, aby ste mohli dodávku začať ihneď využívať. Práve okamžitá dostupnosť je jedna z hlavných výhod prenájmu, vďaka ktorej sa vyhnete mesiacom čakania, kedy musíte prepravu tovaru riešiť alternatívnym spôsobom.

Ak vozidlo nevlastníte ste oslobodení od množstva administratívnych povinností a nákladov. Úkony ako prihlásenie a odhlásenie vozidla z evidencie, garančné servisné prehliadky, poistenie, v prípade staršieho vozidla aj technické a emisné kontroly, alebo sezónne prezúvanie, to všetko sú časovo, aj finančne náročné úkony, ktorým sa v prípade držby vozidla nevyhnete, ale prenájmom prostredníctvom spoľahlivého partnera akým je Payless Car Slovensko získavate všetky tieto fleetové služby v cene prenájmu.


Využívajte dodávky sezónne a ušetrite

Špecifickým druhom využívania služieb autopožičovne sú sezónne prenájmy. V prípade potreby je veľmi jednoducho možné takýmto spôsobom na požadované obdobie zväčšiť váš vozový park o jedno, alebo viacero vozidiel. Množstvo spoločností využíva dodávky iba sezónne, na pár mesiacov v roku, alebo potrebuje navýšiť svoj aktuálny vozový park na preklenovacie obdobie napr. z dôvodu otvorenia novej prevádzky. V takom prípade nemá zmysel uvažovať nad kúpou a znášať náklady za vozidlá, aj keď nebudú využívané. Či už je vaša aktivita zameraná na predaj sezónneho tovaru, alebo kuriérske služby, prenájmom vozidla viete jednoducho navýšiť svoj vozový park bez zbytočných záväzkov. Dĺžka samotného prenájmu sa dá operatívne meniť presne podľa vašej aktuálnej potreby. Za vozidlá tak platíte len vtedy keď ich skutočne využívate.

Zamestnanec autopožičovne na prenájom áut

Ak ste sa ešte stále nerozhodli a chcete sa poradiť, kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 2 2086 2620, alebo emailom na adrese info@paylesscar.sk. A ak by ste si chceli vybrať niektoré z našich vozidiel kliknite sem:

POZRIEŤ PONUKU