ÚŽITKOVÉ VOZIDLÁ A PODNIKANIE. AKO NA TO, ABY AUTO NEBOL PÁN ALE POMOCNÍK

Dátum vyzdvihnutia
08 00 zmeniť výberom
Dátum vrátenia
08 00 zmeniť výberom

Vyberte si správnu dodávku a správny produkt na mieru presne pre vaše podnikanie

Pokiaľ sa vaše podnikanie týka predaja, alebo prepravy tovaru, výroby, prípadne príbuzných odvetví, je vysoko pravdepodobné, že k svojej činnosti využívate nákladnú dopravu a úžitkové vozidlá, ľudovo nazývané aj dodávky.

Dnes je na trhu množstvo možností ako zabezpečiť pre svoje podnikanie úžitkové vozidlo, ktoré ponúkajú rôzne podmienky s rôznou dostupnosťou vozidiel a dĺžkou viazaností. Zorientovať sa v takom množstve ponúk môže byť bez predchádzajúcich skúseností náročné, preto sa pozrieme na kľúčové podmienky, ktoré je pre úspešné zabezpečenie úžitkového vozidla sledovať.

Výber vhodného úžitkového vozidla

Ak sa rozhodujeme o zadovážení úžitkového vozidla, prvou otázkou, ktorá pred nami stojí, je aké vozidlo bude pre naše podnikanie a spôsob využívania najvhodnejšie. Pri odpovedi na túto otázku budeme musieť zohľadniť vhodnú veľkosť nákladného priestoru a nosnosť, motorizáciu, vonkajšie rozmery vozidla, ale aj jeho výbavu.

Zvoliť vhodnú veľkosť a nosnosť dodávky je pomerne jednoduché. Základným atribútom pri rozhodovaní je objem a váha prepravovaného tovaru. Vozidlo Renault Master L2H2 ktoré nájdete v našej ponuke Vám ponúka objem úložného priestoru 12m3 s dĺžkou 3,1m a nosnosťou 1350kg.

Pri výbere vhodnej motorizácie je dobré sa zamyslieť nad tým aké dlhé budú trasy s týmto vozidlom jazdené. Ideálne je zvoliť moderný agregát spĺňajúci aj tie najprísnejšie emisné limity. Tempo s akým pribúdajú oblasti s obmedzeniami na základe emisných limitov stále stúpa a dá sa predpokladať, že ani Slovensko nebude v tomto trende výnimkou. Dostať sa po zavedení takýchto opatrení napr. do centra miest môže byť spojené s poplatok, ktorého výška bude závisieť od emisnej normy akú vozidlo spĺňa. Ak bude tovar potrebné prepravovať na dlhšie vzdialenosti, môže byť udržanie diaľničného tempa s plne naloženým vozidlom náročné. Preto je dôležité, aby pohonná jednotka poskytovala dostatok výkonu a nezabúdajme ani na ekonomickú stránku veci – nízku spotrebu. Renault Master s motorom 2,3 dCi z našej ponuky poskytuje výkon 135 koní, ktorý toto ľahké vozidlo dokáže udržať v tempe aj plne naložené, ale zároveň spĺňa najprísnejšiu emisnú normu EURO6. O tom ako dbáme pri výbere vozidiel do našej flotily o zníženie zaťaženie emisiami CO2 sa dočítate TU.

Pri výbere vozidla je dobré zohľadniť aj to či nebude výška, alebo dĺžka vozidla obmedzujúca napr. pri vjazde do garáže, prípadne či máme k dispozícii dostatok miestna na parkovanie. Dĺžka nami ponúkaného vozidla je iba 5575mm a výška 2499mm. Jedná sa teda o ideálny kompromis medzi vnútornými a vonkajšími rozmermi.

Aj keď to môže na prvý pohľad prekvapiť, výbava by mala byť pri výbere úžitkového vozidla jeden z rozhodujúcich faktorov. Priamo totiž vplýva na efektivitu využívania pracovného vozidla a pracovného času. V Payless Car rental nájdete Renault Master v najvyššej výbave Cool, čo znamená, že máte k dispozícii vozidlo vybavené prvkami ako bluetooth, navigácia, zrkadlenie mobilného telefónu, či ovládanie na volante, ktoré ovplyvňujú do veľkej miery bezpečnosť, ale aj výkonnosť vodiča  počas šoférovania, keďže vďaka takýmto vymoženostiam dnes môžete byť počas šoférovania v plnohodnotnom kontakte so svetom a to bez akéhokoľvek ohrozenia seba, alebo iného účastníka premávky. Po stránke komfortu vám vozidlo ponúkne klimatizáciu, tmepomat, cúvacie senzory kamerou a v neposlednom rade 105 litrov úložných priestorov v kabíne.

Viac o vozidle sa dozviete v článku: PRENÁJOM ÚŽITKOVÉHO VOZIDLA RÝCHLO, JEDNODUCHO A VÝHODNE


Kúpiť, alebo prenajať dodávku?

Spôsobov ako zadovážiť úžitkové vozidlo je na výber hneď niekoľko. Kúpa vozidla, je stále častou voľbou podnikateľov, ktorý pod ilúziou kontroly nad majetkom vkladajú do obstarania vozidla obrovské vstupné investície rádovo v desiatkach tisícoch eur, často krát spojené s obtiažnym získavaním financovania. Okrem toho je držba vozidla vo vlastnom majetku nevýhodná aj z dôvodu, že s postupne rastúcim vekom vozidla sa znižuje jeho hodnota, znižuje sa zostatková cena vozidla, ale rastú náklady na jeho prevádzku. Netreba zabúdať aj na to, že v aktuálnej pandemickej situácii sa skladové zásoby predajcov minuli a na vozidlá objednané do výroby sa čaká niekoľko mesiacov. Naproti tomu výhody prenájmu sú jednoznačné. Či už sa rozhodnete zvoliť si krátkodobý prenájom , alebo niektorú z foriem dlhodobého prenájmu, dostupnosť vami zvoleného vozidla by mala byť takpovediac okamžitá.

Prenajatá dodávka od autopožičovne do práce
Renault Master l3h2 na prenájom v Bratislave

Vyhnete sa tak mesiacom čakania, kedy musíte prepravu tovaru aj tak riešiť alternatívnym spôsobom. Ak vozidlo nevlastníte ste oslobodení od množstva administratívy a nákladov spojených s prihlásením, odhlásením vozidla z evidencie, garančných servisov, v prípade staršieho vozidla aj s technickými a emisnými kontrolami, alebo sezónnym prezúvaním vozidla. A netreba zabúdať ani na náklady spojené s poistením. Všetko sa raz skončí a momentom kedy sa rozhodnete vaše vozidlo vymeniť,  sa začína ďalší kolotoč administratívy a starostí s predajom vozidla.

Ak využívate vozidlá sezónne, výhodou prenájmu je aj to, že vozidlá využívate len ak ich skutočne potrebujete, prípadne viete operatívne navyšovať, alebo zmenšovať svoj vozový park podľa vašej potreby.


Ako na to?

Pri správne nastavenom prenájme prostredníctvom spoľahlivého partnera môže byť mesačná sadzba za prenájom porovnateľná s výškou mesačnej splátky lízingu na rovnaké vozidlo, pričom v sebe zahŕňa všetky vyššie spomenuté náklady a počiatočné investície sa v prípade prenájmu pohybujú na úrovni vratnej zálohy za prenajaté vozidlo. Úžitkové vozidlo sa tak stáva oveľa dostupnejšie, ako ste možno čakali. Pri prenájme od Payless Car rental získavate v cene prenájmu okrem iného PZP, havaríjne poistenie, poistenie proti krádeži, diaľničné poplatky v rámci územia SR, prihlásenie vozidla, sezónne prezutie, garančné servisy, ale aj 24-hodinovú asistenciu v rámci celej EÚ v prípade nehody. Získavate tak komplexný balík služieb zhrnutý do jednej splátky, čo vnáša prehľad do nákladov za vedenie vozového parku vašej spoločnosti.  Ponúkané vozidlá sú nové a stále v záruke. Máte tak istotu, že vás na ceste nečakajú nepríjemné prekvapenia a každý tovar bude včas prepravený.

Payless Car rental Slovensko ponúka niekoľko produktov, ktoré kopírujú potreby našich klientov a poskytnú dostatočnú flexibilitu aj vášmu podnikaniu:

Renault Master v Bratislave

Renault Master prenájom lacno
Krátkodobý prenájom s dĺžkou od 24 hodín do 30 dní je jednoznačnou voľbou ak využívate úžitkové vozidlo na krátko, hoci opakovane, alebo ak potrebujete nahradiť výpadok vo vašom vozovom parku, prípadne ak nie je vopred možné určiť, ako dlho budete vozidlo využívať.

Výhody:

 • Vozidlá sú dostupné ihneď
 • Nízka záloha za prenájom vozidla
 • Dĺžku prenájmu je možné upravovať operatívne podľa potreby
 • Možnosť zvoliť si cenovo výhodnejší variant nájazdu km podľa vašej aktuálnej potreby a optimalizovať tak náklady na prenájom

Aktuálnu ponuku vozidiel si môžete pozrieť TU.


Mesačný prenájom vám ponúka maximálnu možnú mieru flexibility pričom získavate všetky výhody dlhodobého prenájmu s možnosťou operatívneho predĺženia. Na výber máte z dvoch limitov nájazdu a to 2 500 a 3 500 kilometrov. Mesačný prenájom vám zabezpečí istotu dostupnosti vozidla aj v horizonte niekoľkých mesiacov bez toho, aby ste sa museli viazať na dlhšie obdobie.


Výhody
:

 • Vozidlá sú dostupné ihneď
 • Dĺžku prenájmu si upravíte podľa vlastnej potreby bez nutnej viazanosti
 • Nie je nutné preukazovať bonitu, stačí zložiť zálohu a vozidlo je vám k dispozícii
 • Možnosť zvoliť si cenovo výhodnejší variant nájazdu km podľa vašej aktuálnej potreby

Aktuálnu ponuku vozidiel si môžete pozrieť TU.

Renault Master lacno na deň

Interiér Dodávky Renault Master v Bratislave
Payless Car 12-mesačný prenájom je ideálnou alternatívou k operatívnemu lízingu, od ktorého spoločnosti častokrát odrádzajú príliš dlhé obdobia viazanosti. Zároveň je aj alternatívou k samotnej kúpe vozidla. Jedná sa o Flexibilný spôsob zabezpečenia mobility a moderný nástroj riešenia vozového parku vo vašej spoločnosti.

Výhody:

 • Cenovo priaznivo nastavených podmienok v prospech zákazníka
 • Flexibilita
 • Všetky náklady spojené s prevádzkou vozidla máte zahrnuté v mesačnej splátke, vy len sa staráte len o dopĺňanie pohonných hmôt a prevádzkových kvapalín
 • Odbremenenie zákazníka od všetkých povinností, ktoré súvisia s prevádzkou vozidla počas doby jeho vlastníctva

Viac o ponuke sa dozviete TU.