ZVAŽUJETE DOVOLENKU AUTOM?

Dátum vyzdvihnutia
08 00 zmeniť výberom
Dátum vrátenia
08 00 zmeniť výberom

Tu je náš travelhack, ako ušetriť na nájme auta

Cesta autom na dovolenku bude trendom tohtoročnej letnej sezóny. Prečo?

Situácia v dovolenkových destináciách naprieč celým svetom je nerovnomerná v tom, ako daná krajina zvláda boj s COVID-19. Preto sa cestovateľom zmenšuje počet možností, kam môžu bez rizika a obmedzení cestovať. Ak k tomu pridáme aj to, že ceny leteniek výrazne narástli, lietadlá boli viac ako rok ukotvené, čo ich bezpečnosti zrovna nepridáva, tak alternatív je stále menej.

Prenájom auta na dovolenku
Dovolenka individuálnou dopravou

Odborníci radia, cestujte autom. Bude to istejšie a bezpečnejšie. Aj preto prichádza Ministerstvo zahraničných vecí s návrhom na cestovateľský semafór, ktorý dovolenkárom má pomôcť jednoduchšie sa zorientovať v tom, aké opatrenia po návrate z uvedenej dovolenkovej destinácie budú pre dovolenkárov platiť.


Tradičné dovolenkové destinácie ako Chorvátsko a Taliansko sa už teraz pripravujú na nápor turistov. Očkujú pracovníkov v službách, predovšetkým zamestnancov v turistickom ruchu.

Ceny rastú

Tým, že je o dovolenku práve v týchto destináciách veľký záujem, ceny služieb výrazné rastú. My máme pre Vás triky, ako ušetriť.


Ak sa chystáte cestovať práve do týchto dovolenkových destinácií, doprava autom je pre Vás najistejšia, najbezpečnejšia a pravdepodobne aj najkomfortnejšia voľba. Môžete si Váš cestovný harmonogram prispôsobiť podľa vlastných predstáv a pružne reagovať na to, ak by sa situácia v dovolenkovej destinácii náhle zmenila.
Hodnota asistenčnej služby autopožičovne

Auto na požičanie lacno pre ženy
Výhody ísť prenajatým autom

Ak nemáte vlastné vozidlo, máte možnosť si ho prenajať od profesionálnej autopožičovne. Odborníci radia sústrediť sa práve na tie autopožičovne, ktoré majú nejakú históriu, ideálne medzinárodné meno a k dispozícii nové vozidlá. Takto minimalizujete riziko, že Vám autopožičovňa bude účtovať extra poplatky alebo že sa Vám pokazí auto a nedostanete potrebnú asistenciu. Ak si auto rezervujete dostatočne dopredu, máte možnosť ušetriť desiatky ak nie až stovky eur. Nezabudnite si pozrieť výhodné ponuky autopožičovne. Jedným travelhackom je aj možnosť garancie najnižšej ceny, ak autopožičovňa uvedené ponúka.


V prípade, že idete na dovolenku ako partia, zvážte možnosť ušetriť na PHM a ísť jedným vozidlom. Za týmto účelom odporúčame zvoliť viacmiestne vozidlá, ideálne 9 miestne vozidlá, ktoré Vám ponúknu komfort svojou priestrannosťou ale i úložným priestorom na batožinu. Okrem toho získate aj výhodu v tom, že sa budete môcť viacerí za volantom vystriedať a nepadne čierny Peter v šoférovaní iba na 1 vodiča.